————   House of Trust   ————

Účetní služby a daňové poradenství

Zajistíme pro vás služby spojené s účetnictvím a daňovým poradenství pro svěřenské fondy. V této oblasti spolupracujeme s předními odborníky v České republice.

Mám zájem

Víte, že svěřenský fond má povinnost daňové registrace a vedení účetnictví?

Povinnost daňové registrace

Přestože svěřenský fond nemá povahu právnické osoby ani sídlo, řadí jej zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů mezi poplatníky daně z příjmů právnických osob, a to konkrétně ve svém ustanovení § 17 odst. 1 písm. f). Z tohoto důvodu má svěřenský fond registrační povinnost, tak jak je upravena v § 125 a násl. zákona č. 280/2009 Sb., daňového řádu.

Povinnost vedení účetnictví

Svěřenský fond je podle ustanovení § 1 odst. 2 písm. i) zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví účetní jednotkou, stejně jako například právnické osoby nebo investiční fondy. Má proto povinnost vést plnohodnotné podvojné účetnictví a ve vymezených případech také ověřovat účetní závěrku auditorem.

Kdo odpovídá za vedení účetnictví?

Za vedení účetnictví svěřenského fondu, včetně sestavení účetní závěrky a plnění ostatních povinností, odpovídá svěřenský správce a v případě, že je správců několik, odpovídají společně a nerozdílně.

Potřebujete pomoc s účetnictvím a daňovou evidencí fondu

Transakce v souvislosti se svěřenským fondem se mohou týkat všech druhů existujících daní. Zajištění kvalifikovaných účetních služeb proto tvoří důležitou součást hladkého fungování svěřenského fondu.

Zajistíme pro vás:

Potřebujete vést účetnictví nebo poptáváte daňové poradenství?

Jsme připraveni vám pomoci.

Kontaktujte nás

Mohlo by Vás zajímat

Proč si nás vybrat?

ZKUŠENOSTI

Naše služby využili už stovky klientů s celkovou hodnotou majetku ve svěřenských fondech přes 5 miliardy korun.

DŮVĚRYHODNOST

Jsme zakládajícím členem Komory svěřenských poradců a správců České republiky a certifikační autoritou pro odborníky působící v trustovém průmyslu.

ODBORNOST

Při tvorbě strategie svěřenského fondu a jeho správě spolupracujeme s bankami i renomovanými společnostmi z celého světa.

Využijte
konzultaci
zdarma

Potkejte se s námi
a poznejte, jak to u nás chodí.

Inspirujte se

Průvodce svěřenskými
fondy

Fotogalerie z akce
————   House of Trust   ————
Book Cover

100 stran
praktických rad, tipů a našich zkušeností.

Stáhnout Newsletter